Laboratorium soczewek okularowych

W laboratorium Doktor Optic można dokładnie sprawdzić jak dana soczewka wycina poszczególne fale światła szkodliwego dla oczu tzn:

-światło niebieskie,

-światło podczerwone,

-światło UV (ultrafioletowe),

a także przepuszczalność światła widzialnego.

Dzięki dokładnemu badaniu pacjenta w naszym salonie możemy określić, które fale są najbardziej szkodliwe dla układu optycznego pacjenta, a następnie dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Społeczeństwo ma coraz większą świadomość jak bardzo szkodliwe jest światło niebieskie emitowane przez komputery i inne urządzenia elektroniczne, powodując liczne zmiany na siatkówce i nerwie wzrokowym.

A co ze światłem podczerwonym?

Chroń oczy przed pieczeniem, zaćmą i innymi problemami

Soczewka wycinająca światło podczerwone zmniejsza ilość promieniowania, które dostaje się do oczu, chroni przed pieczeniem. Mniej promieni przedostaje się przez tęczówkę, co obniża ryzyko zaćmy.

Blokuj promieniowanie podczerwone, chroń mięśnie oka

Skóra i komórki oka potrzebują ochrony od zewnętrznego promieniowania – soczewki kosmetyczne IR mają wyjątkową warstwę ochronną, opracowaną przez specjalistów, która pomaga ograniczyć ilość promieniowania, które przedostaje się do oczu i skóry wokół nich, pozwalając na pozbycie się pieczenia i odpoczynek dla twoich pięknych oczu.

Zachowaj piękne oczy na dłużej

Podwójna ochrona przed promieniami UV i podczerwienią spowalnia starzenie się oczu, zapobiega przebarwieniom i ogranicza szkodliwe działanie promieni słonecznych, dając twoim oczom zasłużony odpoczynek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.